Za tydzień w stolicy zaroi się od rowerów. Startuje nowy sezon Veturilo

Już za tydzień rozpocznie się piąty sezon Warszawskiego Roweru Publicznego – Veturilo. W nocy z poniedziałku na wtorek (29.02/01.03) firma Nextbike Polska, uruchomi system, a mieszkańcy po trzymiesięcznej przerwie, ponownie będą mogli korzystać z sieci wypożyczalni, obejmującej 204 stacje i 3 039 rowerów. W sezonie 2015 warszawiacy sięgali po jednoślady niemal 2 miliony razy. Czy w tym roku uda się poprawić ten wynik? Równocześnie z warszawskimi wypożyczalniami, rusza Grodziski Rower Miejski oraz Konstanciński Rower Miejski.

Fot. Veturilo / Facebook

Fot. Veturilo / Facebook

Veturilo wraca po przerwie zimowej, która trwała ostatnie trzy miesiące. Ten czas poświęcono na konserwację systemu, naprawy rowerów oraz przygotowanie infrastruktury na kolejny, wymagający sezon. Inauguracja nastąpi zgodnie z planem na początku przyszłego tygodnia – w nocy z poniedziałku na wtorek. – Rowery na stacjach zaczną się pojawiać wcześniej, ale cały system zostanie uruchomiony jednocześnie, chwilę po północy 1 marca. Prosimy wszystkich naszych użytkowników o cierpliwość – prosi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Ostatnie dni przed startem to najlepszy moment, by sprawdzić stan swojego konta Veturilo i dokonać niezbędnego doładowania, jeśli jest taka potrzeba. Przypominamy, że konto jest aktywne, czyli umożliwia dokonywanie wypożyczeń, gdy znajduje się na nim minimum 10 zł. Zachęcamy również nowe osoby do rejestracji w systemie – można tego dokonać pod adresem www.veturilo.waw.pl. Cały proces rejestracji trwa zaledwie kilka minut – dodaje.

W sezonie 2016 stołeczni rowerzyści będą mieli do dyspozycji 3 039 rowerów i 204 wypożyczalnie. Wśród nich m.in. nowe lokalizacje ufundowane przez sponsorów, uruchomione na ostatniej prostej sezonu 2015 – Trinity Park I oraz Warsaw Spire. Ponadto użytkownicy nadal będą mogli korzystać z 10 tandemów (dwuosobowych rowerów), które przed rokiem cieszyły się rekordową popularnością oraz z „Veturilko”, czyli pierwszej na świecie stacji rowerów publicznych dla dzieci (Al. Niepodległości – Batorego).

Sezon 2015 był rekordowy od względem popularności rowerów miejskich w Stolicy. Od początku marca do końca listopada odnotowano 1 975 083 wynajmów oraz 82 658 rejestracji nowych użytkowników. W sumie, w latach 2012-2015 Veturilo wypożyczano 6 069 514 razy, a liczba użytkowników sięgnęła 374 821. Warto podkreślić, że Warszawski Rower Publiczny jest jednym z największych i najpopularniejszych systemów tego typu w całej Europie.

Inauguracja sezonu w Grodzisku Mazowieckim oraz Konstancinie-Jeziornie

Równocześnie ze startem Warszawskiego Roweru Publicznego, nastąpi uruchomienie wypożyczalni w Grodzisku Mazowieckim i Konstancinie-Jeziornie. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, tamtejsi rowerzyści będą mieli do dyspozycji 5 stacji i 55 jednośladów Konstancińskiego Roweru Miejskiego oraz 9 stacji i 65 jednośladów Grodziskiego Roweru Miejskiego.

Z kolei już 30 kwietnia wystartuje Łódzki Rower Publiczny. Sieć wypożyczalni w Łodzi obejmować będzie 100 stacji i 1000 rowerów. Stanie się więc drugim po Warszawie największym systemem w Polsce. Operatorem ŁRP jest Nextbike Polska, co oznacza, że użytkownicy, którzy posiadają konto Veturilo, Grodziskiego Roweru Miejskiego bądź Konstancińskiego Roweru Miejskiego, skorzystają z jednośladów w Łodzi bez dodatkowej rejestracji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c