Zabili człowieka. Jeden chce uniewinnienia, drugi niższej kary

16 maja 2016  o godzinie 13:00 w Sądzie Apelacyjnym przy pl .Krasińskich odbyła się rozprawa apelacyjna w której sąd powtórnie przesłuchał świadków. W poniedziałek ma zapaść wyrok. Sąd zdecyduje czy zostanie podtrzymany wyrok 25 lat więzienia dla obydwu sprawców, którzy 15.12.2013 zabili Dominika i ranili trzech jego kolegów.

Fot. Krzysztof Wojciewski / nawokandzie.ms.gov.pl

Fot. Krzysztof Wojciewski / nawokandzie.ms.gov.pl

Sąd może podtrzymać wyrok lub skierować sprawę do ponownego rozpatrzenia. Jak poinformował nas Emil Miecznikowski, brat Dominika, strony złożyły apelacje. Prokuratura domaga się dożywocia dla obydwu sprawców. Jeden z oskarżonych natomiast nie przyznaje się do winy i wnioskuje o uniewinnienie, drugi o niższy wymiar kary.

Wyrokiem Sądu Okręgowego Warszawa – Praga Wiktor Ł. i Maciej S. zostali uznani za winnych zabójstwa Dominika Miecznikowskiego i próby zabójstwa jego kolegów.

15 grudnia 2013 r. Dominik wraz z kolegami spotkał się w mieszkaniu przy ul. Ostrobramskiej. Potem kupili piwo, które wypili na klatce jednego z bloków. Głośno rozmawiali.

Przed godziną 20:00 do grupki podeszli Wiktor Ł. i Maciej St. Zaczęli wyzywać pijących i uderzyli jednego w twarz. Grupa zdecydowała się wyjść z bloku, nie byli agresywni. 25-letni Dominik wraz z kolegami udał się w stronę przejścia podziemnego na Przyczółku. Tam dogonili go sprawcy.

Podbiegli do Dominika i jego kolegów i zaczęli zadawać ciosy. Dominik był najbliżej. Dostał dwa ciosy w brzuch i jeden w klatkę piersiową. Ten cios okazał się śmiertelny.

W trakcie procesu sprawcy tłumaczyli, że szli na pizze i dlatego mieli przy sobie noże.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c