Żądają natychmiastowego wyłączenia Ubera? Minister: trudne, jeżeli nie niemożliwe

Od godziny 12 trwać będzie spotkanie przedstawicieli rządu ze środowiskiem taksówkarskim. Taksówkarze domagają się natychmiastowego spełnienia ich postulatów.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Minister Jadwiga Emilewicz już wczoraj skomentowała możliwość wyłączeń takich aplikacji jak m.in Uber mówiąc że potrzebne są w tej sprawie odpowiednie regulacje prawne.

Dodała, że ich wprowadzenie byłoby trudne, jeżeli nie niemożliwe.

Taksówkarze ripostują, że protestujący nie mają już cierpliwości i oczekują od rządu natychmiastowych rozwiązań. To jednak nie z uberem, choć to jeden z najgłośniejszych ostatnich postulatów, przyjechali taksówkarze do stolicy. Na stronie StrajkTAXI.pl czytamy, że protestujący mają następujące żądania:

1. Egzekucja obowiązującego prawa transportowego, karnego i skarbowego w transporcie zarobkowym przez odpowiednie służby.

2. Zaprzestanie prac nad obecnie procedowanym projektem nowelizacji ustawy, który w ocenie naszego środowiska zmierza do legalizacji szarej strefy w przewozie osób.

3. Uchwalenie nowelizacji ustawy transportowej wspomagającej polskiego przedsiębiorcę taksówkarza.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.