Zatrzymano 5 osób w związku z uprowadzeniem 3-latka z Radomia. Dziecko wciąż poszukiwane [ZDJĘCIE]

Od wtorkowego poranka trwają intensywne czynności policjantów związane z poszukiwaniami zaginionego Fabiana Nadolskiego. 3-letni chłopiec został siłą odebrany matce przez trzech nieustalonych mężczyzn i wywieziony samochodem w bliżej nieznanym kierunku.

0JRifsNjKDLLYaHu0tgd

fot. Policja

W trakcie prowadzonych poszukiwań i sukcesywnie zbieranych informacji jedną z głównych hipotez branych pod uwagę był pośredni lub bezpośredni udział w zdarzeniu ojca chłopca.

W wyniku policyjnych działań do tej chwili zatrzymano 5 osób, które mogły mieć związek z uprowadzeniem dziecka. Zatrzymania miały miejsce w Krakowie, Warszawie oraz Starachowicach. Materiał procesowy dał na tym etapie śledztwa podstawę do przedstawienia zarzutów 38-letniej kobiecie i 46-letniemu mężczyźnie. Zarzuty dotyczą uprowadzenia dziecka i pozbawienia go wolności (art.211 kk i art. 189 kk). Przestępstwa te są zagrożone górną granicą do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Radom Wschód wnioskuje do sądu o tymczasowe aresztowanie tych dwóch osób.

Po wykonaniu czynności z trzema pozostałymi zatrzymanymi podjęto decyzję o przedstawieniu zarzutów jeszcze jednej osobie. Mężczyzna zostanie doprowadzony do prokuratury jutro. Natomiast dwóch kolejnych mężczyzn aktualnie ma w sprawie status świadka.

Wykonane dotąd ustalenia wskazują na współdziałanie podejrzanych z ojcem dziecka.

Nadal trwa ustalanie miejsca pobytu 3-letniego Fabiana oraz jego ojca.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.