Zderzenie samochodu z rowerzystą. Zarówno kierowca, jak i rowerzysta byli pijani!

W Dębem Wielkim zderzyli się kierujący Oplem i rowerzysta. Drogówka, która przybyła na miejsce ujawniła, że obaj byli pod działaniem alkoholu. Kierowca Opla miał ponad 2 promile alkoholu, rowerzysta ponad 1,5. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący jednośladem trafił do szpitala.

Fot. Policja

W wielki piątek późnym wieczorem policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do wypadku w Dębem Wielkim, w którym udział brał kierujący oplem oraz rowerzysta.

Okazało się, że obaj byli pod wpływem alkoholu. U kierowcy samochodu osobowego policjanci stwierdzili ponad 2 promile alkoholu we krwi, rowerzysta miał ponad 1,5.

Wstępne ustalenia w tej sprawie wskazują, że kierowca na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z rowerzystą, mieszkańcem Warszawy. W wyniku tego zdarzenia kierujący jednośladem doznał urazu nogi i trafił do szpitala. Funkcjonariusze będą teraz wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia.

Mundurowi ustalili ponadto, że kierujący posiada prawomocny wyrok sądu, zakazujący mu jazdy samochodem. Jak wynika z niego, mieszkaniec Mińska Mazowieckiego do września 2020 roku nie powinien kierować żadnym pojazdem mechanicznym.

Podkreślić należy, że w tej sytuacji obaj kierujący zlekceważyli policyjne apele o trzeźwość na drodze, ale przede wszystkim złamali przepisy drogowe. Obaj odpowiedzą teraz za swoje postępowanie.

Mundurowi przestrzegają, że będą z całą surowością egzekwować wszelkie próby łamania przepisów drogowych.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.