Zobaczcie, jak wygląda nowa warszawska Strefa Rodziny [WIDEO]

„Od soboty, 23 lipca zapraszamy mieszkańców do odmienionej Warszawskiej Strefy Rodziny przy multimedialnym Parku Fontann. Na dzieci i rodziców czekają nie tylko specjalnie przygotowane atrakcje, ale zmodernizowany teren z wieloma urządzeniami” – pisze Ratusz i pokazuje film.


Strefa Rodziny będzie działać w każdą wakacyjną sobotę i niedzielę, od 23 lipca do 28 sierpnia, w godzinach 11.00 – 18.00 przy Ognisku „Starówka” przy ul. Starej 4 (wejście od strony Parku Fontann). W ramach rodzinnych animacji na gości czeka bogaty program podzielony na 3 strefy:

  • Strefa Aktywności to zabawy na trampolinie, warsztaty plastyczne, możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego i rozegrania rodzinnych zawodów piłki nożnej, siatkówki czy badmingtona oraz kolorowy plac zabaw,
  • Strefa Malucha to miejsce z zabawami i zabawkami edukacyjnymi dla młodszych dzieci z rodzicami,
  • Strefa Relaksu to przestrzeń do wspólnego leżakowania, leżenia na kocach i potyczek rodzinnych w grach stolikowych.

Warszawska Strefa Rodziny już od trzech lat cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród mieszkańców – co roku odwiedza ją około 15 tysięcy osób. Udział we wszystkich zajęciach organizowanych w ramach tego projektu jest bezpłatny.

Zamiast trawy – nowoczesny rodzinny plac zabaw

W Ognisku „Starówka” przy ul. Starej 4 powstaje nowoczesny plac. Od 23 lipca na gości Warszawskiej Strefy Rodziny czeka wielofunkcyjne boisko ze sztuczną trawą i małymi trybunami, siłownia plenerowa (orbitrek, wioślarz, twister), urządzenie do wspinania dla maluchów, park linowy dla starszych dzieci, huśtawki i wiele innych.

Na oddanie do użytku czeka jeszcze park wodny z oczkiem wodnym, wodospadem i tamami oraz źródełko dla spragnionych gości oraz warsztat, w którym będzie można zbudować np. kajak, budę dla psa, domek dla owadów lub naprawić rower.

Wydatki stołecznego ratusza zaplanowane na modernizacje tego terenu to blisko 4,3 mln zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c